Jakie można zorganizować konkursy na wieczór panieński

Jakie można zorganizować konkursy na wieczór panieński

Wieczór panieński to bez wątpienia jedno z największych przeżyć w życiu Panny Młodej, a także ogromne wyzwanie dla jej koleżanek i przyjaciółek, które taką imprezę muszą zorganizować. Najwięcej uwagi warto jednak poświęcić konkursom. Tak więc jakie można zorganizować konkursy na wieczór panieński?

Która z pań szybciej przyszyje guzik?

Bez wątpienia jedną z największych atrakcji każdego wieczoru panieńskiego są konkursy, które pozwolą sprawdzić, czy przyszła żona jest odpowiednio przygotowana do swojej nowej roli. Pierwszym z konkursów, które z pewnością będą się świetnie komponować w charakterystyką wieczoru panieńskiego jest konkurs na najszybsze przyszycie guzika do koszuli. Wobec tego trzeba będzie zebrać chętne grono uczestniczek do konkursu, a także zapewnić paniom koszulę, z wybrakowanym jednym guzikiem. Oczywiście niezbędny jest również zestaw igły i nitki do szycia, a także jeden dodatkowy guzik, które panie będą musiały przyszyć. Jedna z kobiet oczywiście musi pełnić rolę sędziego, który mierzy czas. Ta z pań, której najszybciej, a jednocześnie najdokładniej przyszyje guzik do koszuli, wygrywa konkurs na idealną, przyszłą żonę.

Która z pań najszybciej zawiąże krawat?

Konkursem idealnym na wieczór panieński jest również ten, który pozwoli wyłonić panią, która najszybciej i oczywiście najdokładniej zawiąże krawat. Nie jest tajemnicą, że wiązanie krawatów jest typowo męskim zajęciem, niemniej jednak idealna żona, również nie powinna zbytnio odstawać umiejętnościami z tym zakresie. Ten konkurs pozwoli więc ocenić, która z pań ma najlepsze zdolności manualne, a męskie krawaty wraz ze sztuką ich wiązania nie będą miały przed nią tajemnic. W tym celu trzeba będzie przygotować manekina, na którym zwiśnie rozwiązany krawat. Każda z uczestniczek konkursu po kolei będzie do niego podchodzić i będzie próbowała rozprawić się z niesfornym krawatem w jak najszybszym czasie. Oczywiście, każda z pań musi mieć zmierzony czas podczas trwania konkurencji. Finalnie, jedna z kobiet musi spełnić rolę tak zwanej inspektorki i sprawdzić poprawność i solidność wiązania każdej z uczestniczek. Ta z pań, której udało się zawiązać krawat w jak najszybszym czasie, a co więcej zrobiła to z dokładnością, wdziękiem i gracją, może przez resztę wieczoru dzierżyć miano idealnej żony. Z pewnością będzie się ona mogła również pochwalić przyszłemu mężowi, że od dziś, to właśnie ona przejmie na siebie obowiązek zawiązywania mu krawatów.

Przeczytaj również:  Jakie można zorganizować konkursy w szkole

Ręczne ubijanie jajka

Nie jest tajemnicą, że każda przykładna żona powinna doskonale znać przepis na chociażby jedno ciasto deserowe. Co więcej powinna je ona umieć upiec i odpowiednio ozdobić. Nie jest tajemnicą, że podstawę praktycznie każdego ciasta stanowi sztywna i solidna piana z ubitych białek. Obecnie dzięki postępowi technologicznemu, tę mozolną cześć pracy mogą wykonać za nas maszyny. Niemniej jednak nasze mamy i babcie pianę z białek ubijały ręcznie, a co najważniejsze robiły to lepiej i skuteczniej niż nie jedna maszyna. Dlaczego by więc nie przeprowadzić konkursu na to, która z pań skuteczniej ubiję pianę z białek w określonym czasie? W tym celu należy przygotować odpowiednią ilość misek dla każdej z uczestniczki konkursu, w której znajdą się pod trzy białka jaja. Kolejno każdej z pań trzeba wręczyć trzepaczkę i nastawić stoper na około 10 minut. Przez ten okres panie będą usiłowały ubić białka jajek na sztywną pianę. Po upływie czasu, jury konkursu może podejść do każdej z uczestniczek i sprawdzić, jak prezentuje się piana. Ta z pań, która poradziła sobie z ubijaniem jajek najlepiej, zasługuje na miano perfekcyjnej gospodyni domowej i może o tym śmiało zakomunikować przyszłemu mężowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top