Site icon Wygraj Marzenia

Jakie można zorganizować konkursy na wieczór panieński

Jakie można zorganizować konkursy na wieczór panieński

Wieczór panieński to bez wątpienia jedno z największych przeżyć w życiu Panny Młodej, a także ogromne wyzwanie dla jej koleżanek i przyjaciółek, które taką imprezę muszą zorganizować. Najwięcej uwagi warto jednak poświęcić konkursom. Tak więc jakie można zorganizować konkursy na wieczór panieński?

Która z pań szybciej przyszyje guzik?

Bez wątpienia jedną z największych atrakcji każdego wieczoru panieńskiego są konkursy, które pozwolą sprawdzić, czy przyszła żona jest odpowiednio przygotowana do swojej nowej roli. Pierwszym z konkursów, które z pewnością będą się świetnie komponować w charakterystyką wieczoru panieńskiego jest konkurs na najszybsze przyszycie guzika do koszuli. Wobec tego trzeba będzie zebrać chętne grono uczestniczek do konkursu, a także zapewnić paniom koszulę, z wybrakowanym jednym guzikiem. Oczywiście niezbędny jest również zestaw igły i nitki do szycia, a także jeden dodatkowy guzik, które panie będą musiały przyszyć. Jedna z kobiet oczywiście musi pełnić rolę sędziego, który mierzy czas. Ta z pań, której najszybciej, a jednocześnie najdokładniej przyszyje guzik do koszuli, wygrywa konkurs na idealną, przyszłą żonę.

Która z pań najszybciej zawiąże krawat?

Konkursem idealnym na wieczór panieński jest również ten, który pozwoli wyłonić panią, która najszybciej i oczywiście najdokładniej zawiąże krawat. Nie jest tajemnicą, że wiązanie krawatów jest typowo męskim zajęciem, niemniej jednak idealna żona, również nie powinna zbytnio odstawać umiejętnościami z tym zakresie. Ten konkurs pozwoli więc ocenić, która z pań ma najlepsze zdolności manualne, a męskie krawaty wraz ze sztuką ich wiązania nie będą miały przed nią tajemnic. W tym celu trzeba będzie przygotować manekina, na którym zwiśnie rozwiązany krawat. Każda z uczestniczek konkursu po kolei będzie do niego podchodzić i będzie próbowała rozprawić się z niesfornym krawatem w jak najszybszym czasie. Oczywiście, każda z pań musi mieć zmierzony czas podczas trwania konkurencji. Finalnie, jedna z kobiet musi spełnić rolę tak zwanej inspektorki i sprawdzić poprawność i solidność wiązania każdej z uczestniczek. Ta z pań, której udało się zawiązać krawat w jak najszybszym czasie, a co więcej zrobiła to z dokładnością, wdziękiem i gracją, może przez resztę wieczoru dzierżyć miano idealnej żony. Z pewnością będzie się ona mogła również pochwalić przyszłemu mężowi, że od dziś, to właśnie ona przejmie na siebie obowiązek zawiązywania mu krawatów.

Ręczne ubijanie jajka

Nie jest tajemnicą, że każda przykładna żona powinna doskonale znać przepis na chociażby jedno ciasto deserowe. Co więcej powinna je ona umieć upiec i odpowiednio ozdobić. Nie jest tajemnicą, że podstawę praktycznie każdego ciasta stanowi sztywna i solidna piana z ubitych białek. Obecnie dzięki postępowi technologicznemu, tę mozolną cześć pracy mogą wykonać za nas maszyny. Niemniej jednak nasze mamy i babcie pianę z białek ubijały ręcznie, a co najważniejsze robiły to lepiej i skuteczniej niż nie jedna maszyna. Dlaczego by więc nie przeprowadzić konkursu na to, która z pań skuteczniej ubiję pianę z białek w określonym czasie? W tym celu należy przygotować odpowiednią ilość misek dla każdej z uczestniczki konkursu, w której znajdą się pod trzy białka jaja. Kolejno każdej z pań trzeba wręczyć trzepaczkę i nastawić stoper na około 10 minut. Przez ten okres panie będą usiłowały ubić białka jajek na sztywną pianę. Po upływie czasu, jury konkursu może podejść do każdej z uczestniczek i sprawdzić, jak prezentuje się piana. Ta z pań, która poradziła sobie z ubijaniem jajek najlepiej, zasługuje na miano perfekcyjnej gospodyni domowej i może o tym śmiało zakomunikować przyszłemu mężowi.

Exit mobile version