Jakie można zorganizować konkursy na weselu

Jakie można zorganizować konkursy na weselu

Konkursy na tak ważnej uroczystości jakim jest wesele, są nieodzownym urozmaiceniem czasu. Praktycznie w każdym scenariuszu wesela znajdują się przeróżne gry , w których goście chętnie biorą udział. Mają one na celu przełamanie pierwszych lodów , rozluźnienie atmosfery oraz są świetnym punktem między przerwami w tańcu.

Najlepszym wyznacznikiem dobrej zabawy na weselu , jest pochwała organizatorów przez gości. Impreza powinna trwać do białego rana! Dlatego ważnym elementem w doborze konkursów jest adekwatne dopasowanie ich do wieku towarzystwa. Często się zdarza, że wybór gier na weselu jest wliczany w obowiązki drużby. Oto kilka zabaw które idealnie sprawdzą się w tych kryteriów . 

Dowiedz się więcej na temat organizacji wesela z portalu Lovely Wedding!

TOP 10 KONKURSÓW NA WESELE 

1. ZDOBYWANIE FANTÓW 

 • W tym konkursie uczestniczy od 8 do 12 osób. Na środku parkietu znajduje się Para Młoda która jest tak zwanym „jury” . Zadaniem konkurentów jest dostarczenie Nowożeńcom  , wybranych przez wodzireja fantów w jak najkrótszym czasie . Przykładowo może to być czarny but, niebieski krawat, skarpetka, kieliszek wódki itp. Kto pierwszy ten lepszy !

2.TYKAJĄCA BOMBA 

 • Polega na ustawieniu się kilku osób w kółko i podawaniu sobie tej naszej „bomby” . Może to być telefon w pudełku z nastawionym alarmem, budzik czy też  losowy przedmiot a DJ ogłosi koniec czasu. Istotne jednak jest to , by nikt nie miał pojęcia ile czasu zostało do końca. Jak pozbyć się bomby z swoich rąk? Łatwizna! odpowiadając dobrze na pytanie zadane przez prowadzącego konkurs. Pytania mogą być z kategorii ogólnej lub spersonalizowane które dotyczą przykładowo Pary młodej. Wygrywa ta osoba która nie wybuchła.

3. ZŁOTE KRZESŁO

 • Chyba doskonale znany konkurs z dzieciństwa którego nie trzeba dokładnie tłumaczyć. Każda osoba uczestnicząca staje przy swoim  krześle w okręgu. Krzeseł jest o jedno mniej niż uczestników. Gracze poruszają się w rytm muzyki wokół krzeseł, lecz gdy muzyka ucichnie każdy musi zająć jedno miejsce. Osobnik, który pozostaje bez krzesła konkurs i zabiera ze sobą jedno krzesło.
Przeczytaj również:  Jakie można zorganizować konkursy na wieczór panieński

4. KARAOKE

 • Pomimo tego , że ten konkurs najlepiej zda egzamin po północy , to często jednak znajdują się osoby które chcą wziąć w nim udział dużo wcześniej. Niektórzy mają ochotę na zaprezentowanie swojego wspaniałego talentu a inni zwyczajnie chcą śpiewać w niebogłosy świetnie się przy tym bawiąc. Warto zafundować gościom taką rozrywkę i umożliwić im pół godzinne zdzieranie gardła. 

5. PIJANA HULJANOGA 

 • Jest to konkurs dla zawodników o mocnej głowie ! Polega on na stworzeniu dwóch drużyn i wręczeniu im hulajnóg . Para Młoda staje na przeciw zawodników oddalonych o 10m z kieliszkami i wódką. Zadaniem całej grupy jest jak najszybsze dotarcie do Nowożeńców , wypicia kieliszka i wrócenie do swojej grupy. Team który ostatni dotrze na miejsce pije 2 karne shoty bez popity . 

6.JAKA TO MELODIA

 • Doskonale znany osobom namiętnie oglądającym telewizje. Goście zostają podzielenie na dwie grupy np. żeńską i męską , niezależnie od wieku. Gospodarz zabawy puszcza piosenkę przez kilka sekund a zadaniem uczestników jest jak najszybsze odgadnięcie prawidłowego utworu z dokładnym podaniem wykonawcy i tytułu.

7. ZGODNOŚĆ MAŁŻEŃSKA 

 • Nowożeńcy siadają na krzesła odwrócone tyłem do siebie. Pan Młody zabiera pantofel Pannie Młodej i odwrotnie Panna Młoda zgarnia buta Panu Młodemu. Para odpowiada na pytania podnosząc odpowiedni but w górę. Przykładowe pytania :
 • Kto więcej wydaje pieniędzy?
 • Kto częściej się obraża?
 • Kto ma większą fantazję?
 • Kto powiedział pierwszy Kocham Cię?
 • Kto lepiej prowadzi?

8. POCIĄG 

 • Jeden z najpopularniejszych konkursów. Wodzirej zbiera maksymalną liczbę osób , które ustawiają się w wagonikach. Zalecane jest, aby w rolę maszynisty wcieliła się Panna Młoda , a do zabawy warto wykorzystać atrybuty np.: kierownicę , gwizdek, peruki. Treść piosenki to oczywiście słynne: jedzie pociąg z daleka… 

9.SZNUREK Z UBRAŃ

 • Śmiałość w tym konkursie jest kluczem do zwycięstwa! Polega ona  na spleceniu z własnych ubrań jak najdłuższego sznurka. Uczestnicy składają ubrania, a wygrywa ten, który ułoży najdłuższy ciąg ubrań weselnych. Aby zachęcić śmiałków można zaoferować im nagrodę np. dodatkową porcję tortu lub butelka wódki.
Przeczytaj również:  Jakie można zorganizować konkursy na 40 urodziny

Warto nie zapomnieć też o małych dzieciach, i im również świetnie zorganizować czas. Doskonałym pomysłem jest zamówienie animatorki która świetnie się nimi zajmie. Przykładowa zabawa która nie pochłonie dużo czasu na przygotowania , a na pewno sprawi uśmiech na twarzach dzieci to :

10. KĄCIK MALUCHA

 • Kącik jest to miejsce , gdzie dzieci mogą wyszaleć się kreatywnie i puścić wodze fantazji. Przygotowanie im różnorodnych kolorowanek. bajek, misiów czy rozrywki takiej jak malowanie twarzy na pewno zda test na 10!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top