Jak wyglądają konkursy fotograficzne dla młodzieży

Jak wyglądają konkursy fotograficzne dla młodzieży

Fotografia od zawsze była sposobem na wyrażenie emocji i uczuć, a także uchwycenia ulotnego piękna w niepozornych przedmiotach lub krajobrazach. Tak naprawdę, młodzież, która czuje zacięcie fotograficzne, może sprawdzić się w niezliczonej ilości konkursów. Czasem przewidziane są w nich niezwykle ciekawe nagrody, takie jak wycieczki (jeśli uda ci się ją zdobyć – warto sprawdzić ceny biletów poszczególnych atrakcji na https://otobilety.pl/). Tak więc jak wyglądają konkursy fotograficzne dla młodzieży?

Ogólnopolski konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży „Cysterski ślad w czterech porach roku”

Jeśli szukacie konkursów fotograficznych, w których będziecie mogli sprawdzić swoje umiejętności to Ogólnopolski konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży „Cysterski ślad w czterech porach roku”. Konkurs ten jest organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich i skierowany jest zarówno do dzieci jak i młodzieży szkolnej. Na zebranie i przesyłanie prac uczestnicy mają cały miesiąc. Głównym tematem i zadaniem konkursowym jest nietuzinkowe i oryginalne zaprezentowanie miejsc, a także obiektów, które w jakiś sposób połączone są z działalnością zakonu Cystersów, zarówno w odniesieniu do przeszłości, jak i do obecnej działalności zakonu. Miejsca te musza być ciekawe i prezentować walory przyrodnicze, turystyczne, a także krajobrazowe. Mogą być więc to kościoły, cmentarze, kapliczki, figury, a także zabytki z otaczającą je przyrodą, a nawet dawna architektura sakralna lub pozostałości po niej. Co więcej uczestnicy mogą przedstawić je na czterech fotografiach, najlepiej wykonanych w różnych porach roku. Warto wspomnieć, że prace nadsyłane do jury będą ocenianie w dwóch kategoriach wiekowych. Otóż:

  • pierwszą kategorią są prace nadsyłane przez uczniów szkół podstawowych uczących się w klasach od IV do VIII
  • druga kategorię stanowią prace nadsyłane przez uczniów szkół ponadpodstawowych
Przeczytaj również:  Jak zorganizować bieg uliczny?

Warto również pamiętać, że każdy uczestnik może wziąć udział w konkursie w sposób indywidualny, ale także i może skorzystać ze wsparcia nauczyciela. Niemniej jednak jeśli uczniowie z takiej pomocy skorzystają, to na karcie zgłoszeniowej muszą oni również umieścić dane nauczyciela, który pomagał przy projekcie. Tak więc do przesłania są wraz z wypełnionym formularzem, a także z niezbędnymi oświadczeniami należy wysyłać drogą elektroniczną.

Nie bądź obojętny- ogólnopolski konkurs fotograficzny dla młodzieży pod tytułem ” Ludzie ludziom zgotowali ten los”

To niezwykle inspirujący konkurs fotograficzny zarówno dla dzieci jak i młodzieży w wieku od 11 do 21 lat. Celem tego konkursu jest szerzenie wiedzy historycznej o zbrodniach w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz. Co więcej w ten sposób można tez upamiętnić ofiary tej zagłady, a także szerzyć szacunek dla narodów, których obywatele były ofiarami tej zagłady. Co więcej uczestnicy mogą w sposób plastyczny za pomocą fotografii wyrazić również własne refleksje nawiązujące do słów znanej poetki Zofii Nałkowskiej które brzmią „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Celem konkursu jest również zwrócenie uwagi na zapomniane ofiary obozu koncentracyjnego i nie dopuszczenie do tego, by ślad i słuch po nich zaginął. Jest to również swoiste wyrażenie sprzeciwu odnośnie władz niektórych krajów, które próbują naginać rzeczywistość, a także przyjęte umowy społeczne by nieudolnie zmieniać bieg historii. Jest to również swoisty apel do uczestników konkursu, by nie pozostawali obojętni na wydarzenia, które działy się w nie tak dalekiej przeszłości. Co więcej uczestnicy mogą nie tylko wyrazić swoje refleksje przy pomocy fotografii, ale także dopuszczalne są różnorodne formy grafiki, rysunku i collage’u, jednak organizatorzy wyraźnie apelują o skupienie się na pracach fotograficznych. Co więcej każda praca powinna przez wysłaniem zostać opatrzona dokładnymi danymi autora.

Przeczytaj również:  Jak wyglądają konkursy matematyczne dla młodzieży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top