Jakie można zorganizować konkursy na 40 urodziny

Jakie można zorganizować konkursy na 40 urodziny

Organizacja okrągłych urodzin nie jest łatwym zadaniem. Każdy z zaproszonych gości oczekuje, że takie urodziny będą czymś wyjątkowym. Jakie konkursy można zorganizować na 40 urodziny? 

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z

Konkurs na najlepszy tematyczny ubiór urodzinowy

Pierwszym konkursem, który idealnie sprawdzi się jako tło 40 urodzin jest konkurs na najlepszy strój tematyczny. Przed zaproszeniem gości musimy wymyśleć temat główny przyjęcia urodzinowego. Może będzie to PRL, może świat magii, a może tropikalna dżungla. Niezależnie od tego co wybierzemy, każdy z zaproszonych gości powinien otrzymać informację o temacie przewodnim obowiązującym w ubiorze na przyjęcie urodzinowe. 

Jak przeprowadzić taki konkurs? Każdy z uczestników przyjęcia będzie miał prawo do oddania jednego głosu na najlepszy strój tematyczny wybrany przez niego spośród ubiorów wszystkich zebranych gości. Idąc w ślady gal rozdania filmowych nagród możemy stworzyć kilka osobnych kategorii konkursowych. Dzięki temu więcej osób będzie miało okazję odnieść sukces w zmaganiach konkursowych, przez co całe wydarzenie będzie dla nich pamiętnym przeżyciem. Kategoria za najlepszy strój, kategoria dla najlepiej dopasowanej do siebie pary, kategoria za najbardziej realistyczne odegranie postaci, za którą się przebrano. 

Jak przeprowadzić procedurę oddawania głosów? Rzadko zdarza się by wszystkie osoby na przyjęciu znały się z imienia i nazwiska. Właśnie dlatego każdy z uczestników przyjęcia dostanie swój numerek, który będzie przypięty do stroju w widocznym miejscu Dzięki temu oddawanie głosów będzie dużo prostsze. Każdy z uczestników przyjęcia dostanie kartkę do głosowania, na której zapisze numer osoby z najlepszą kreacją konkursową. Osoba, która otrzyma najwięcej głosów wygrywa. Warto na tę okazję przygotować drobne nagrody, które będą przypominały zwycięzcy o pamiętnym przyjęciu.

Przeczytaj również:  Jakie można zorganizować konkursy na kawalerskim

Konkurs na najlepsze wykonanie wybranego utworu

Wspólne śpiewanie jest jednym z najlepszych sposobów na integrację i dobrą zabawę. Właśnie dlatego kolejną propozycją konkursu, którego realizacja wpasuje się w przyjęcie z okazji 40 urodzin jest konkurs karaoke. Na samym początku 3 gości, którzy nie chcą brać udziału w konkursie zaproszonych jest do pełnienia roli jurorów. Warto zawczasu przygotować tabliczki z ocenami od 1-10, których jurorzy będą używać do punktowania kolejnych występów. 

Każdy z uczestników konkursu ma prawo do zaśpiewania jednej wybranej przez siebie piosenki. Po podliczeniu wszystkich ocen jurorów zwycięzca otrzyma statuetkę za zajęcie pierwszego miejsca. Trofeum w kształcie mikrofonu może okazać się strzałem w dziesiątkę, które zwycięzca dumnie będzie trzymał na swojej półce przez lata. 

Konkurs z wiedzy o świecie

Żyjemy w czasach gdzie Bar-Quizy rosną jak grzyby po deszczu. Ich popularność ciągle rośnie, czego skutkiem są rezerwacje na dni i tygodnie przed odbyciem się takiego quizu. Dlaczego tak bardzo je lubimy? W naturze ludzkiej leży głęboko zakopana ciekawość i chęć poznawania świata. Lubimy mieć racje i wiedzieć to czego nie wiedzą inni. Możliwości sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie jest dla nas bardzo atrakcyjna. 

W oparciu o sukces quizów przeprowadzanych w barach i lokalach, możemy zrealizować taki konkurs na naszym przyjęciu urodzinowym. Na samym początku należy podzielić gości na kilka zespołów. Kiedy prowadzący zabawę czyta pytanie, każda z drużyn może zgłosić się do udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Za poprawną odpowiedź na konto zespołu wędruje 10 punktów, za nieprawidłową zaś -5 punktów. Dwie drużyny, które przez czas gry zgromadzą najwięcej punktów przechodzą do ścisłego finału. W ostatniej rundzie zabawy prowadzący zadaje 10 pytań do obu drużyn. Ten kto zgłosi się pierwszy, uzyskuje prawo udzielenia odpowiedzi. Punktowanie wygląda analogicznie do wcześniejszej fazy. Za poprawną odpowiedź zespół otrzymuje 10 punktów, za błędną -5 punktów. Drużyna, która zgromadzi w finale więcej punktów wygrywa cały konkurs. 

Przeczytaj również:  Jakie można zorganizować konkursy na wieczór panieński

Każdy z wyżej wymienionych sposobów na przeprowadzenie konkursu urodzinowego zwiększy atrakcyjność przyjęcia i sprawi, że wspólnie spędzony czas będzie dobrze zapamiętanym doświadczeniem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top