Site icon Wygraj Marzenia

Jak ubrać się na trening fitness – czyli co dobrać do legginsów?

Wybór odpowiedniej odzieży treningowej ma duże znaczenie, ponieważ każda dyscyplina sportowa wymaga innego ubioru, który będzie najwygodniejszy i nie krępujący ruchów. Dobrze dobrane legginsy sportowe mają pozytywny wpływ na wyniki osiągane podczas treningów, dlatego muszą być przede wszystkim komfortowe. Jednak oprócz odpowiednich legginsów do ćwiczeń są potrzebne także inne części garderoby, szczególnie dla kobiet. Jak ubrać się na trening i o czym nie zapomnieć? Oto kilka podpowiedzi, dzięki którym każdy trening będzie pełen endorfin!

Jak wybrać legginsy do ćwiczeń?

Dobierając legginsy należy wiedzieć w jakich warunkach będą używane. Sportowe legginsy sportowe damskie będą różniły się w zależności od dyscypliny sportowej oraz warunków atmosferycznych. Legginsy mogą różnić się od siebie rodzajem materiału, długością oraz funkcjonalnością. Koniecznie trzeba dobrać model idealny do swojej sylwetki i dyscypliny sportu. Rozmiar ma ogromne znaczenie, ponieważ legginsy treningowe nie mogą być zbyt ciasne, by nie ograniczać ruchów podczas ćwiczeń. Nie powinny być także zbyt luźne, wtedy mogą się zsuwać oraz nieładnie marszczyć. Zbyt duże legginsy wpływają także na aerodynamikę szczególnie podczas jazdy na rowerze oraz biegania. Przymierzając legginsy warto zrobić kilka przysiadów, by sprawdzić czy dobrze leżą na ciele. Długie legginsy są najbardziej uniwersalne i nadają się do każdej dyscypliny, jednak trenując na dworze podczas ładnej pogody można pokusić się o krótszą wersję do łydek lub do kolan. Na zajęciach fitness doskonale sprawdzi się długość 7/8. Leginsy fitness powinny być dłuższe, są wygodniejsze do wykonywania ćwiczeń z różnymi akcesoriami. Krótkie legginsy mogą być problematyczne dla osób o masywnych udach, jednak będą idealne na rower podczas ciepłych dni.

Biustonosze sportowe to must have każdej kobiety

Głównym zadaniem stanika do ćwiczeń jest odpowiednie podtrzymywanie biustu, powinien być wygodny i nie krępować ruchów, a do tego ładnie wyglądać na ciele. Wybierając model odpowiedni dla siebie należy kierować się tymi samymi kategoriami jak przy wyborze klasycznego codziennego stanika. Fiszbiny powinny przylegać do klatki piersiowej, a miseczki muszą dobrze trzymać biust. Pas biustonosza powinien trzymać się na jednej linii z przodu i z tyłu. Biustonosze sportowe nie powinny krępować ruchów klatki piersiowej podczas głębokich oddechów. Przymierzając staniki do ćwiczeń warto podskoczyć sprawdzając, czy biust jest dobrze podtrzymywany. Staniki do fitnessu mają zabudowane miseczki i koniecznie trzeba dobrać odpowiedni rozmiar, by biust dobrze się trzymał.

Bielizna sportowa damska zapewni komfort podczas każdego ćwiczenia

Termoaktywna bielizna sportowa damska ma bardzo ważne zadanie, musi zapewnić komfort podczas uprawiania sportu niezależnie od warunków na zewnątrz. Bielizna może być wykonana z różnych materiałów, na przykład:

Cechą charakterystyczną tych sztucznych materiałów jest to, że wysychają niezwykle szybko i są elastycznie, więc nie krępują ruchów. Bielizna treningowa przyda się latem jak i zimą utrzymując komfort cieplny całego ciała. Letnia bielizna może chronić przed promieniami UV i przegrzaniem. Zimowa bielizna bezszwowa jest niezwykle wygodna do uprawiania sportów takich jak narciarstwo, ma system odparowujący pot i zatrzymujący ciepło przy skórze. Wybierając bieliznę należy sprawdzić oznaczenia na jaką porę roku nadaje się najlepiej. Wybór dobrego modelu ma ogromne znaczenie, ponieważ bielizna sportowa utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała, dzięki czemu łatwiej wykonywać ćwiczenia. Skarpetki są niezwykle ważnym elementem stroju każdego sportowca, nawet w najlepszych butach stopy mogą się pocić podczas uprawiania sportu.  bezszwowe skarpetki zapewnią komfort podczas ćwiczeń.

Exit mobile version