Site icon Wygraj Marzenia

Wygrałeś konkurs i chcesz odebrać nagrodę? Zadbaj o swoją skórę! Pielęgnacja cery trądzikowej krok po kroku.

pielęgnacja cery trądzikowej krok po kroku

Właśnie wygrałeś konkurs! Przed tobą odbiór nagrody i występowanie przed całkiem dużym zgromadzeniem ludzi. Zmiany na skórze nie dodają ci pewności siebie. Dowiedz się, jak pielęgnować cerę trądzikową krok po kroku. 

Trądzik to nierzadko bardzo duży problem. Często trudno znaleźć jego przyczynę, a to ona pomaga postawić trafną diagnozę i ustalić leczenie. Dojrzewanie rządzi się swoimi prawami, jednak niedoskonałości pojawiają się także w późniejszym wieku. Jak prawidłowo pielęgnować cerę trądzikową? W naszym artykule poznasz najważniejsze informacje na ten temat.

Trądzik – co warto o nim wiedzieć?

Za pojawienie się trądziku odpowiada wiele czynników. W okresie dojrzewania dochodzi do wielu zmian o podłożu m.in. hormonalnym. To naturalny proces, który z czasem zmniejsza swoje nasilenie. Wszystko skupia się na androgenach, które pobudzają mieszki włosowo-łojowe. Wydzielana jest w związku z tym nadmierna ilość łoju. Do tego dochodzi zwiększona keratynizacja i tworzy się idealne środowisko do rozwoju bakterii beztlenowych. Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna i często bywa bagatelizowana. Tylko prawidłowe kosmetyki (w połączeniu z ewentualnym leczeniem) są w stanie wyprowadzić cerę na dobrą drogę.

Pielęgnacja skóry trądzikowej krok po kroku – od czego zacząć? 

Należy pamiętać, że trądzik to choroba dermatologiczna. W takich przypadkach zawsze pierwsze kroki należy kierować do odpowiedniego lekarza, czyli dermatologa. Może on zalecić odpowiednie leczenie farmakologiczne. Nadal jednak kosmetyki do pielęgnacji są bardzo ważne. Istnieje kilka podstawowych zasad pielęgnacji cery trądzikowej krok po kroku i warto się do nich stosować. Nieodpowiednio dobrane i zbyt agresywne środki mogą pogorszyć stan cery. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, aby ich działanie opierało się na:

Podstawowe elementy pielęgnacji przeciwtrądzikowej 

Regularne używanie odpowiednich kosmetyków w znacznym stopniu może odmienić stan skóry. Często jest on wynikiem zmian w organizmie, nad którymi nie będzie ci tak łatwo zapanować. Możesz jednak w miarę możliwości złagodzić jej objawy na swojej cerze. Oto kilka ważnych rad:

Trądzik – najczęstsze błędy w pielęgnacji

Jednym z najczęściej powielanych błędów, jest całkowity brak pielęgnacji tak wymagającej skóry. Kobiety często wstydzą się jej wyglądu – co jest jak najbardziej zrozumiałe. Chcąc zakryć niedoskonałości, skupiają się na silnym kamuflażu. Cera nie oddycha pod grubą warstwą fluidu, a jej stan znacznie się pogarsza. Kolejną kwestią jest używanie zbyt agresywnych środków.

Publiczne wystąpienia nie dla każdego będą takie proste. Niedoskonałości na skórze potrafią skutecznie zmniejszyć pewność siebie, która na scenie bardzo pomaga. Koniecznie zadbaj o odpowiednią pielęgnację.

Exit mobile version