Site icon Wygraj Marzenia

Jakie można zorganizować konkursy dla dzieci na urodzinach

Jakie można zorganizować konkursy dla dzieci na urodzinach

Przygotowanie przyjęcia urodzinowego dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli ma się na nim pojawić duża liczba gości. Najtrudniejsze jest przygotowanie takich zajęć, które zachęcą do zabawy wszystkich obecnych. Jedno jest pewne, a mianowicie dzieci uwielbiają rywalizację i otrzymywanie nagród, czyli konkursy! Jakie można zorganizować konkursy dla dzieci na urodzinach? O to kilka propozycji!

Konkurs dla dzieci na urodzinach – najładniejsza praca plastyczna

Dzieci bardzo chętnie wykonują wszelkiego rodzaju prace plastyczne. Co więcej, takie zabawy rozwijają wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętności motoryczne. Dlatego konkurs dla dzieci na urodzinach może dotyczyć właśnie wykonania pracy plastycznej. To, w jakiej formie zostanie przygotowana, z góry powinien ustalić rodzic (opiekun przyjęcia). Dzięki czemu będzie można uniknąć nieporozumień między dziećmi. Dobrze jest też określić ilość czasu na wykonanie zadania. Warto wcześniej zaopatrzyć się w tablicę korkową lub magnetyczną, o ile forma prac umożliwiać będzie ich wywieszenie. Wybór zwycięzców będzie oczywiście należał do dzieci. Lepiej będzie, jeśli nie będą mogły głosować na własną pracę. Głosowanie może odbyć się anonimowo np. poprzez wrzucenie głosu do czapeczki urodzinowej lub oficjalnie. Rodzic nie może zapomnieć też o nagrodach. Dla dzieci na podium sprawdzą się drobnostki typu kredki, czy farbki. Natomiast dla reszty nagrody pocieszenia np. lizaki.

Konkurs dla dzieci na urodzinach – kto odgadnie najwięcej smaków?

Konkurs polega na zasłonięciu oczu dzieciom i podawanie im różnych produktów do spróbowania. Można przeznaczyć do tego jeden pokój, do którego dzieci będą wchodzić pojedynczo lub pozwolić im odpowiadać na kartce po skosztowaniu każdego produktu. Dla pociech będzie to nie tylko konkurs, ale też świetna zabawa. Rodzic również może na tym skorzystać, jeśli do spróbowania będzie podawał zdrowe przekąski, czyli owoce i warzywa. Dla urozmaicenia można zmienić ich podstawową formę np. rozgnieść, zmielić, czy zetrzeć na tarce. Przed rozpoczęciem konkursu należy się upewnić, czy żadne dziecko nie ma alergii pokarmowych.
Zwycięzca, który odgadnie najwięcej smaków, w nagrodę może otrzymać pyszne ciastko (po takiej ilość warzyw i owców zasłużył) bądź medal. Można go przygotować samemu np. z ziemniaka.

Konkurs dla dzieci na urodzinach – aktywność fizyczna

Dzieci mają nieograniczone pokłady energii, którą jak najbardziej mogą spożytkować na przyjęciu urodzinowym. Kategoria jest dość ogólna, ponieważ wszystko zależy od wyobraźni i możliwości rodzica. Pod uwagę warto wziąć następujące kategorie:

Jakie można zorganizować konkursy dla dzieci na urodzinach? Jak widać bardzo różne. W dużej mierze wszystko zależne jest od tego, czym najbardziej interesują się mali goście oraz sam jubilat. Przed zorganizowaniem przyjęcia warto zrobić rozeznanie i zdobyć istotne informacje. Tym sposobem, organizator będzie miał pewność, że wszyscy będą się dobrze bawić.

Exit mobile version