Site icon Wygraj Marzenia

Jakie można zorganizować konkursy dla dzieci na festynie

Jakie można zorganizować konkursy dla dzieci na festynie

Pewnie każdy z was był już na wielu osiedlowych festynach. I pewnie każdy z was potrafi na pamięć wymienić te same, nudne i oklepane konkursy. Dzisiaj pokażemy wam, że wcale nie potrzeba wielkiego budżetu, by zorganizować oryginalne i ciekawe konkurencje.

Na festynie dla dzieci koniecznie nie może zbraknąć kawy bezkofeinowej. Więcej informacji tutaj: https://kawaczyherbata.pl/kawa-bezkofeinowa

Tor przeszkód

Być może nie jest to wielka nowość, ale czasami klasyki są najlepsze. Tory przeszkód nie są wcale banalną konkurencją. Pozwalają wykazać się dzieciom kreatywnością i sprytem. W dodatku nie można wykonać go w warunkach domowych (z powodu małej ilości miejsca). Warto by podczas konstruowania toru skupić się na zawiłych przejściach, które mogą wydawać się dzieciom prawdziwą przygodą. Dajmy im również miejsce, by mogły się wybiegać. Niech tor robi wrażenie z daleka. Wygrywa oczywiście ten, kto najszybciej przejdzie do końca. 

Projektant ogrodu 

To, o czym wielu dorosłych zapomina, że dzieci wcale nie chcą być traktowane jak dzieci. Konkurs w zaprojektowanie małego ogrodu sprawia, że mogą na chwilę poczuć się jak dojrzali projektanci. Potrzebne będą większe doniczki z ziemią i przeróżne sadzonki kwiatów i innych roślin (świetnie się sprawdzi na przykład lawenda). Następnie dajemy dzieciom dowolność w dobieraniu roślin. Zaznaczmy jednak, by dzieci wiedziały, że w naturze potrzebna jest różnorodność. Wygrywa ten, kto zaprojektuje najładniejszy i najbardziej różnorodny mini ogród. Pamiętajmy, że nie musimy ograniczać się do pierwszych trzech miejsc! Konkurencja ta jest o tyle świetna, że w niesamowity sposób przybliża dzieci do natury, która ma na nie bardzo korzystny wpływ.  

Bieg z jajkiem 

Pamiętacie te wszystkie filmy, gdzie życie wydaje się takie super? Nieodłącznym  elementem filmowego festynu jest bieg z jajkiem. A kto nie marzy, by film stał się rzeczywistością. Możliwość wzięcia udziału w tej konkurencji od razu budzi u dzieci niesamowitą ekscytację. Wystarczy dobrać dzieci w pary dać łyżkę i jako. Warto przygotować również nagrody pocieszenia, ponieważ ta konkurencja może wywołać sporo emocji. Oczywiście nagrody główne należą się wszystkim, którzy będą mieli całe jajko skorupce. 

Konkurs talentów

Niesamowicie fajnym wydarzeniem będzie konkurs talentów z prawdziwego zdarzenia. Dzięki temu, że talenty mogą być różnorodne, każdy ma możliwość wzięcia udziały w konkursie. Nikt nie jest dyskryminowany. Przed otwarciem konkursy warto również przypomnieć dzieciom, że w każdym z nas drzemie talent i każdy może go dziś spróbować zaprezentować publiczności. À propos publiczności — nie zapominajmy, że pełni ona niezwykle istotną funkcję. To w końcu dzięki niej, wasz konkurs będzie wyglądał jak z prawdziwego zdarzenia. Zadbajcie o to, by mogli mieć w pływ na wynik konkurencji. Dobrym i niezwykle efektowną metodą będzie urządzenie mierzące hałas podczas aplauzu. 

Rozpoznawanie potraf z zakrytymi oczami 

Czujecie tę nutkę strachu, a zarazem ekscytacji. Uwierzcie, że zdecydowana większość dzieciaków również. Podczas tej konkurencji wystarczy przygotować zjadliwe produkty. Wygrywa ten, kto zgadnie najwięcej. Pamiętajcie, by upewnić się, że konkurent nie ma uczulenia na dany produkt. Profilaktycznie warto również na samym początku zrezygnować z często uczulających pokarmów, takich jak na przykład orzechy. W końcu nikt nie chce, by konkurs został przerwany na rzecz niezbędnego udzielania pierwszej pomocy. 

Taniec z balonem 

Konkurencja, w której istotnym elementem jest współpraca. Dobieramy dzieci parami (pamiętaj, że nie muszą być to pary damsko-męskie). Następnie dajemy dzieciom balony, które będą trzymać pomiędzy brzuchami. Para, która podczas tańca, upuści balon, odpada. Natomiast para, która najdłużej utrzyma balon, wygrywa. Na pewno będziecie mogli wielokrotnie zaobserwować powstawanie nowych przyjaźni podczas tej konkursu. 

To już wszystkie konkurencje, które mamy wam do zaoferowania. Pamiętajcie, że ogranicza was jedynie kreatywność. Weźcie pod uwagę, że konkursy wcale nie muszą być wymyślne. Najważniejsze jest to, by sprawiły radość dzieciom. Nie bójcie się więc ich pytać. Są oni najlepszymi konsultantami w tej dziedzinie.

Exit mobile version