Site icon Wygraj Marzenia

Jakie można zorganizować konkursy dla dorosłych

Jakie można zorganizować konkursy dla dorosłych

Często organizując imprezy firmowe trzeba odpowiednio zadbać o to, by pracownikom nie było nudno, a także by zmotywować ich do wytężenia swojej uwagi. Co więcej imprezy firmowe mają na celu przede wszystkim zintegrować zespół, a nic nie zrobi tego skuteczniej niż konkursy. Tak więc jakie można zorganizować konkursy dla dorosłych? Wyjaśniamy poniżej! Jeśli polityka firmy na to pozwala – warto też zadbać o ciekawe napoje i drinki. Na stronie https://dobredrinki.pl/pina-colada znajdziesz przepis na drinka Pina Colada, któremu wprost nie sposób się oprzeć!Konkursy dla dorosłych – wyścigi na dywanikach

Pierwszym pomysłem na konkurs, który na pewno rozgrzeje pracowników i zachęci ich do jeszcze dynamiczniejszego uczestnictwa w imprezie firmowej, to stary jak świat konkurs o dźwięcznej nazwie- wyścigi na dywanikach. Jest to również świetny konkurs, który wspomoże dodatkowo integrację zespołu, a także nauczy poszczególnych członków jeszcze lepszej pracy zespołowej. Zacznijmy więc od tego, że zasady tradycyjnego konkursu będą nieco zmienione i zamiast jednej osoby na dywaniku, trzeba umieścić na nim parę. Oczywiście może to okazać się nieco większym wyzwaniem, niemniej jednak w imprezach integracyjnych chodzi przede wszystkim o to, by nowi i starsi członkowie zespołu nauczyli się, że mogą sobie ufać i na sobie polegać. Tak więc co będzie potrzebne do zorganizowania tego konkursu dla dorosłych? Otóż przede wszystkim trzeba zadbać o kafelkowe podłoże, które będzie w miarę śliskie, a także przygotować dywaniki w ilości takiej, jak uczestnicy konkursu. Co więcej, należy wyznaczyć odpowiednio tor wyścigu np. przy pomocy kolorowej taśmy oraz zaznaczyć początek i metę. Zasady tego konkursu są niezwykle proste, uczestnicy siadają na dywanikach w parach na linii startu. Kolejno muszą oni tak współpracować i skoordynować ruchy kolan, by rytmicznie się one przesuwały, a tym samym popychały dywanik na linię mety. Para która jako pierwsza ją przekroczy na swoim dywaniku powinna otrzymać od szefa odpowiednią nagrodę.

Konkursy dla dorosłych – przekazywanie hula hop

To niezwykle atrakcyjny konkurs, który również nauczy członków zespołu pracy w grupie oraz tego, że podczas wykonywania obowiązków w pracy, powinni oni na sobie polegać i wzajemnie się wspierać. Tak więc w pierwszej kolejności uczestnicy muszą dobrać się w grupy- najlepiej, by każda z nich liczyła sobie około sześć osób. Kolejno stają oni w okręgu, tworząc przy tym swoisty ludzki łańcuch. Kolejno dajemy każdej z grupie hula hop. Obręcz ma być założona na ręce uczestników, a pierwszy z nich musi zostać odpowiednio oznaczony. Na wyraźny sygnał start, grupy muszą zacząć przekładać hula hop przez utworzony ludzki łańcuch. Ta grupa, która jako pierwsza przełoży hula hop przez cały ludzki łańcuch i powróci ono do pierwszej osoby wygrywa. Nagrody które zostaną przyznane zwycięzcą zależą już w zupełności od dobrej woli szefa. Taki konkurs z pewnością pomoże się pracownikom zintegrować, a także pozwolić im się zmierzyć w konkurencji, w której zwycięstwo zależy przede wszystkim od zgodnej współpracy.

Konkursy dla dorosłych – cukierkowa klepsydra

Kolejny konkurs, który jest idealny do integracji pracowników na imprezie firmowej. Oczywiście pracownicy podczas tego konkursu pracownicy muszą wykazać się minimalnymi zdolnościami manualnymi, niemniej jednak konkurs ten jest niezwykle prosty i nie wymaga do jego przeprowadzenia szczególnych rekwizytów. W pierwszej kolejności warto wyjaśnić zasady. Tak więc uczestnicy będą musieli wykonać cztery klepsydry z dużych butelek, najlepiej 2 litrowych. Do butelek z kolei muszą zostać wsypane równe ilości cukierków, a następnie szyjki muszą zostać ze sobą sklejone taśmą klejącą. Po wykonaniu, zawodniczy dobierają się w kilkuosobowe drużyny- jeśli jeszcze tego nie zrobili przed budowaniem klepsydr a następnie ustawiają dwa stoliki z przygotowanymi klepsydrami. Pierwsze z osób podchodzi i potrząsa butelką, aż cukierki przesypią się do drugiej z nich. Kolejna osoba podchodzi i powtarza czynność. Oczywiście wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza przesypie cukierki.

Exit mobile version