Site icon Wygraj Marzenia

Jak wybrać firmę remontową – o co pytać?

Niektórzy decydują się na kupno mieszkania wykończonego pod klucz, inni chcą mieć ogromne możliwości aranżacyjne i we własnym zakresie wszystko projektują. Jako że prace remontowe są żmudne i czasochłonne, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług fachowców. Pojawia się jednak pytanie, jak znaleźć odpowiednią firmę remontową. Wybór jest spory, ale z jakością świadczonych usług bywa różnie.

W poszukiwaniu dobrej ekipy remontowej

 Każdy remont rozpoczyna się od przygotowania planu działania. Trzeba określić swoje potrzeby, preferencje, oczekiwania i możliwości finansowe. Potem można przejść do skontaktowania się z różnymi fachowcami w celu przedstawienia im zakresu prac potrzebnych materiałów, budżetu. Najpierw warto popytać wśród rodziny i znajomych, czy znają jakąś godną polecenia firmę remontową. Świetnym pomysłem będzie także przejrzenie stron internetowych, zapoznanie się z opiniami na temat poszczególnych fachowców. Warto mieć na uwadze certyfikaty i referencje. Wszystko to potwierdza rzetelność firmy, świadczy o jej wiarygodności. Dobrym pomysłem będzie zatrudnienie certyfikowanych w profesjonalistów, polecanych przez producentów budowlanych. Można liczyć na uzyskanie korzystnych obniżek na materiały niezbędne do przeprowadzenia remontu.

Co ma znaczenie przy wyborze firmy remontowej?

 W przypadku współpracy z firmą remontową zawsze należy sporządzić umowę. Muszą znaleźć się w niej szczegółowe informacje dotyczące tego, co konkretnie ma zostać zrobione, w jaki sposób. Najlepiej zawrzeć w umowie listę z pracami do wykonania wraz ze szczegółowym kosztorysem. Nie można zapomnieć również o terminie zakończenia remontu i terminie zapłaty. W umowie powinien widnieć zapis, który zapewnia udzielenie gwarancji na wszystkie przeprowadzone prace remontowe.

Nawet w przypadku korzystania z usług profesjonalnej ekipy remontowej zawsze warto zweryfikować ich jakość. Jeśli przyjdzie już czas na odbiór mieszkania, to najlepszym rozwiązaniem stanie się sprawdzenie wszystkiego z doświadczonym inżynierem. Dokładnie się wszystkiemu przyjrzy, wykona także badanie kamerą termowizyjną. Umożliwia ono sprawdzenie przykładowo miejsc przyczyniających się do strat ciepła.

Exit mobile version