Site icon Wygraj Marzenia

Co zrobić żeby mieć białe zęby? Oto kilka porad!

Co zrobić żeby mieć białe zęby? Oto kilka porad!

Białe zęby to z pewnością atrybut każdego z nas. Nie da się ukryć jednak, że nie będzie można osiągnąć perfekcyjnie białego uśmiechu w momencie, kiedy nie przyłożymy się do zadbania o podstawowe kwestie związane z naszą jamą ustną. Wobec tego co zrobić, żeby mieć białe zęby?

Białe zęby- czy można osiągnąć ten efekt w domu?

Co zrobić by mieć białe zęby? Otóż to pytanie z pewnością nurtuje wiele osób na całym świecie. Coraz częściej bowiem patrzymy na gwiazdy z czerwonego dywanu, które porażają lśniącymi i zdrowymi zębami, a także niesłychanie równym uśmiechem. Niemniej jednak praktycznie za każdym razem możemy mieć pewność, że taki efekt osiągnęły one przy pomocy Dentinfo.pl oraz ich stomatologa. Wobec tego nie musimy się już dłużej zastanawiać, w jaki sposób udało im się to osiągnąć. Często największe gwiazdy wydają połowę swojej gaży na to, by stomatolog wytrwale pracował nad ich uzębieniem. Nie da się jednak ukryć, że dla gwiazd zęby niejako są narzędziem, które buduje ich wizerunek. Warto jednak zaznaczyć, że w naszym przypadku również jest dokładnie tak samo. Piękne i białe zęby sprawiają, że każdemu z nas aż chce się uśmiechać, a także od razu czujemy się pewniejsi siebie. Jednak czy efekt ten jest możliwy do uzyskania bez ogromnej inwestycji w zabiegi stomatologiczne i estetyczne? Otóż jak najbardziej! Trzeba jednak wiedzieć, jak się za swoje zęby odpowiednio zabrać.

Czy używasz odpowiedniej pasty do zębów?

Pasta do zębów dla większości z nas z pewnością nie ma zbyt wielkiego znaczenia. Zwykle nie mamy oporów by kupić ją po prostu w zwykłym markecie, a nawet nie spojrzeć na jej skład. Okazuje się, że właśnie popełniamy jeden z największych błędów, który z pewnością będzie nasze zęby dość sporo kosztował. Pasty które mają mieć działanie „wybielające” i dostępne są w markecie nie zawsze takie efekty przyniosą, a dzięki temu, że mogą zawierać w swoim składzie silne substancje chemiczne, mogą dodatkowo uszkodzić nasze szkliwo. Wobec tego jaką pastę powinniśmy stosować? Otóż najlepiej taką, w którą zaopatrzymy się w aptece. Pasty do zębów, które możemy znaleźć w aptece, zwykle nie leżą na półkach w markecie, a także- trzeba to przyznać- są one dużo droższe. Niemniej jednak zwykle cechują się one o wiele większą efektywnością i bardziej naturalnym składem. Ostatnimi czasy niezwykle popularna stała się pasta z dodatkiem aktywnego węgla. Różni się ona od innych tego typu produktów nie tylko kolorem- pasta ta jest czarna, ale często także konsystencją. Okazuje się, że pasta ta się nie pieni, a jeśli się na nią zdecydujemy, wówczas powinniśmy przyłożyć się do szczotkowania zębów i wykonywać to przez co najmniej trzy minuty. Pamiętajmy także o tym, by szczotkować zęby z każdej możliwej strony, a nie tylko od przodu- jest to bowiem jeden z najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji jamy ustnej.

Czy próbowałeś pasków wybielających na zęby?

Dokładna higiena jamy ustnej to z pewnością sposób na lśniące i mocne zęby. Jednak co zrobić żeby mieć białe zęby i znacznie szybciej uzyskać pożądany efekt? Otóż ponownie warto wrócić do apteki i zapytać o ofertę i dostępność pasków wybielających lub uniwersalnych nakładek na zęby z wybielającym żelem. Tego typu produkty znacznie wspomogą proces wybielania zębów w domu, a także nie będą nas kosztować tyle, co profesjonalne wybielanie laserem. Oczywiście przed pierwszym zastosowaniem koniecznie zapoznajmy się dokładnie z instrukcją, a także z dawkowaniem preparatu. Zbyt długie trzymanie pasków na zębach czy zbyt duże ilości żelu wcale nie spotęgują efektu wybielania, a jedynie mogą naszym zębom dodatkowo zaszkodzić. Oczywiście nie można mieć także zbyt wygórowanych oczekiwań. Nie spodziewajmy się drastycznej zmiany już po jednym użyciu. Na białe zęby ma bowiem wpływ wiele czynników. Niemniej jednak połączenie odpowiedniej pasty do zębów i techniki szczotkowania wraz z produktami domowego użytku, które również przeznaczone są do wybielania zębów mogą nam dać zadowalające rezultaty. Niemniej jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest regularność.

Exit mobile version