Site icon Wygraj Marzenia

Co to jest skin booster? Skład, działanie, stosowanie

Co to jest skin booster

Skin booster coraz częściej pojawia się na listach zakupowych miłośników dobrych kosmetyków. Na czym dokładnie polega jego działanie? Co znajduje się w tego typu preparatach? Sprawdź to!

Kosmetyki typu skin booster to nowoczesne rozwiązanie dla wymagających użytkowników. W ich składzie znajdują się wysokie stężenia skondensowanych składników aktywnych, które w relatywnie krótkim czasie skutecznie poprawiają kondycję cery. Wiele osób zastanawia się, czy skin booster jest tożsamy z serum, a jeśli nie, to czym te dwa produkty się od siebie różnią. W dalszej części artykułu znajdziesz przydatne informacje na ten temat.

Czym jest skin booster?

Słowo booster można to w wolnym tłumaczeniu przyspieszacz lub wzmacniacz. To określenie świetnie oddaje naturę omawianego produktu. Skin booster ma bowiem przygotowywać skórę do dalszej pielęgnacji poprzez zaaplikowanie na nią skoncentrowanej porcji odpowiednich składników aktywnych.

Skin booster najczęściej ma formę serum, czyli kosmetyku nakładanego pod krem i wzmacniającego jego działanie. W istocie jednak występuje w różnych formach. Może być emulsją, kremem, czy płynem aplikowanym z pomocą pompki.

Czy jednak można postawić znak równości między skin boosterem a serum? Nie do końca. Omawiany tutaj preparat jest bowiem jeszcze bardziej skoncentrowany a jego składniki działają nie tylko na zewnątrz skóry, ale również poprzez wnikanie w jej głębsze warstwy.

Jakie składniki aktywne zawiera skin booster?

Zastanawiasz się, jakie składniki aktywne są zawarte w skin boosterach? W istocie tego typu kosmetyki są niezwykle różnorodne, dlatego można z powodzeniem dopasować je do bardzo różnych typów cery. Żeby zaspokoić różne potrzeby klientów, producenci oddają do użytku boostery zawierające takie składniki jak na przykład:

Dzięki zawartości wymienionych wyżej składników skin booster może skutecznie nawilżać skórę, poprawiać jej elastyczność, koloryt, rozjaśniać, czy usuwać niedoskonałości. W zależności od potrzeb można dobrać produkt idealny dla siebie.

Skin booster – jak go aplikować?

Skin booster może sprawić, że nawet zmęczona i przesuszona skóra szybko nabierze odpowiedniego kolorytu i stanie się widocznie bardziej promienna. Żeby jednak kosmetyk zadziałał odpowiednio trzeba koniecznie pamiętać o jego prawidłowej aplikacji.

Booster nakładamy już po dwuetapowym oczyszczaniu skóry oraz jej tonizowaniu. Skoncentrowane składniki zawarte w produkcie mają za zadanie dotrzeć w głąb skóry i sprawić, że kolejne etapy pielęgnacji staną się jeszcze bardziej efektowne. Właśnie dlatego skin booster należy nałożyć przed kremem. Ostatni etap pielęgnacji jest bardzo ważny, ponieważ „domyka” składniki aktywne w komórkach skóry.

Czy warto włączyć skin booster do codziennej pielęgnacji?

Skin booster to nowoczesny kosmetyk, który można z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb swojej skóry. Wzbogaca codzienną pielęgnację i sprawia, że jest ona jeszcze bardziej efektywna. Wszystko dzięki skondensowanym składnikom aktywnym, które działają nie tylko na powierzchni skóry, ale również wnikają w jej głąb sprawiając, że efekt jest nie tylko widoczny, ale również szybki.

Zdecydowanie warto wypróbować skin booster bogaty w takie składniki aktywne, jakie są potrzebne naszej skórze. Nie trzeba ograniczać się do jednego produktu tego typu, ponieważ wymagania cery mogą być różne w zależności od rozmaitych czynników.

Exit mobile version